Cigarety kusovky jsou zakázané - ČOI je přesto objevila ve stráncích

cigarety-kusovky-jsou-zakazane-coi-je-objevila-ve-33-stankuVe stáncích se dají stále sehnat kusovky, zjistila Česká obchodní inspekce ČOI. Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) provedli od dubna do června 1007 kontrol v souvislosti se stánkovým prodejem tabákových výrobků. Porušení zjistili v 326 případech, tedy v jedné třetině. Jednalo se například i o prodej jednotlivých cigaret, což zákon nepovoluje. Uvedl to mluvčí ČOI Denis Gaidoš.

Za všemožná porušení inspektoři pravomocně uložili 247 pokut za celkem 1,2 miliónu korun. Konkrétně šlo například o porušení zásad poctivosti prodeje, o neseznámení spotřebitele s cenou nebo o nevydání dokladu o zakoupení, ačkoli o něj spotřebitel požádal. „Z celkových výsledků je zřejmé, že při stánkovém prodeji sortimentu tabákových výrobků nedostávají spotřebitelé informace nejen o cenách, ale ani o prodávaných výrobcích. Prodej kusových cigaret, tzv. kusovek byl prokázán šesti prodejcům a ve třech případech byly cigarety prodány za jinou cenu, než bylo uvedeno na tabákové nálepce,“ sdělil ústřední ředitel ČOI Vladimír Velčovský.

Zákaz prodeje vydali inspektoři na 151 výrobků v celkové hodnotě 20 660 korun, které nesplňovaly podmínky pro uvedení na trh. Do doby zjednání nápravy zakázali také používání 53 neověřených měřidel.

„Pozornost České obchodní inspekce se trvale soustřeďuje na lokality se stánkovým prodejem, neboť tato forma prodeje obecně patří k problematickým segmentům trhu. Zvýšený podíl nedostatků proti jiným formám prodeje zjišťují inspektoři ve všech sledovaných oblastech a sortiment tabákových výrobků není výjimkou,“ uvedl Gaidoš s tím, že kontroly tohoto druhu budou pokračovat do konce roku 2013.


4.10.2013 - novinky.cz

 

Sponzorované odkazy

  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen