Cigarety Start a Petra končí - oznámil to výrobce Philip Morris

cigarety-sparty-a-petra-konci-oznamil-to-vyrobce-philip-morrisTabáková firma Philip Morris přestane vyrábět cigarety pod značkami Petra a Start. Z tradičních českých značek zůstanou v nezměněné podobě jen cigarety Sparta. Cigarety Start s tímto obalem zmizí z trhu.

Petry nahradí značka L&M, Startky značka Start by Chesterfield. Důvodem je to, že prodeje cigaret v České republice se snižují, poptávka přitom padá nejvíc právě u českých značek.

„Výrobky Petra s konečnou prodejní cenou 77 Kč se mění na L&M. Před nějakým časem jsme vylepšili značku Petra ve středním cenovém segmentu na L&M, co do tabákové směsi a konstrukce cigarety. Nyní již v podstatě jen měníme obal,” uvedl ředitel vnějších vztahů společnosti Philip Morris Martin Hlaváček.

Na trhu zůstane značka Petra Klasik. To je ale podle výrobce „zcela nový typ cigaret, který má více odpovídat preferencím zákazníků a zároveň může být cenově dostupnější“. Petry bez přívlastku splynou na pultech trafik se značkou L&M už během prosince. Na trhu byly přes 30 let.
Značka Start zmizí úplně

Kromě značky Petra se změny dotknou i startek. Ty jsou na českém trhu už padesát let. Podle Hlaváčka budou cigarety stále stejné, jen se změní obal.

„Nejpopulárnější krátká varianta Start bude nadále na trhu se stejnou, nezměněnou, kvalitní směsí. Pouze obal se změní. Spojení s naší globální značkou Chesterfield nám umožní lépe obchodně podporovat krátké Start na našem trhu. Start king size se pak posunou do značky Chesterfield king size,” uvedl Hlaváček.

 

Zdroj: novinky.cz, 3.12.2014

 
  • Luštitelské časopisy

Vyhledávání

VideaGet the Flash Player to see this player.

Alkoholismus a alkohol

Statistika návštěvnosti

Počítadlo návštěv
Detailní statistiky zde
Počet stránek webu: 349

Nacházíte se na největším webu o kouření na českém internetu. Obsahuje 452 stránek.


 

kp_03
Slovo psychologa:
„Lidé kouří nikoli proto, že chtějí kouřit, ale protože nemohou přestat.“
kp_14
Slovo statistika:
„Pokud by všichni kuřáci v ČR přestali kouřit, jedna třetina onkologů by byla bez práce.“
Bez cigaret
Slovo filosofa:
„Závislost nelze jen tak vyhodit oknem. Musíte ji laskavě svést ze schodů, doprovodit ji ke vchodu a vypoklonkovat ze dveří...
Mark Twain

Jsme na Facebooku

Linka pro odvykání kouření

Jak přestat kouřit

Kuřákův sen